Komunikat międzynarodowego stowarzyszenia wolnych myślicieli

Międzynarodowe Stowarzyszenie wolnych myślicieli broni wolności sumienia i ekspresji dla wszystkich kontynentów. Wyraża swoją niewzruszającą solidarność ze wszystkimi ofiarami ucisku religijnego. Apeluje o mobilizację opinii publicznej we wszystkich krajach do obrony wolności słowa. AILP jest używany do fakty bardzo niepokojące.

Pamiętajmy: Konstytucja Indii nie odnosi się do Boga ani nie jest w stanie uznać go za kryterium obywatelstwa, odniesienie do religii. Prawo do wolności wypowiedzi i prawo do wolności sumienia są zagwarantowane w artykułach 19 i 25 Konstytucji Indii w ramach praw podstawowych. Ponadto Artykuł 51, w ramach podstawowych obowiązków, wzywa wszystkich obywateli do rozwijania ducha naukowego, humanizmu, woli badań i reform.

Preambuła do konstytucji Indii mówi, że ludzie zdecydowali się stworzyć "demokratyczną, suwerenną, Socjalistyczną i sekularyzowaną Republikę".

W kilku zdaniach sądy najwyższe (tj. Najwyższe jurysdykcje w każdym z 29 państw kraju) prawo jednostek do deklarowania ich tożsamości niereligijnych lub ateistów bez dyskryminacji lub uprzedzeń, a ich prawo, myśli lub praktyki religijnej.

Fakty

W przededniu wyborów w Indiach (maj 2019), polityczni mężczyźni i kobiety politycy w środkowym ataku tych, którzy nie wierzą w Boga!

Uma Bharati, były premier Madhya Pradesh, główny stan i obecnie minister zasobów hydraulicznych, przypisuje odpowiedzialność za powodzie w stanie Uttarakhand do ateistów! Inni wzywają do zabijania ateistów na placu publicznym, tankowania przejażdżki nienawiścią i społeczeństwo podsycanie najbardziej nietolerancyjny do zranienia lub sprawić, że niewiernych cierpią. W stanie Gudjarat Niektórzy politycy oświadczyli, że jeśli przyjeżdżają do władzy, zamienią stan na cmentarz dla świeckości i świeckich ludzi.

Oczywiście, dokonując induismo prawie oficjalnej religii, fundamentaliści są zachęcani do wymiać ich nienawiść i działać.

Często świeckich anty-obywateli są udaremnione i silnie oczerniany w sieci. Taka mowa nienawiści nie prowadzi do oskarżenia władz, pogłębiania Racjonalistów, humanistów, ateistów i świeckich w głębokie poczucie braku poczucia bezpieczeństwa.

Co gorsza, zorganizowane grupy paramilitarne naruszają drzwi zespołów humanistycznej i racjonalistycznej, czyniąc obraźliwe oskarżenia przeciwko niewierzącym i twierdząc, że ich uczucia religijne są spowodowane wyrazem Ateiści się zranić.

Po kilku latach wzywania do społecznej eliminacji Racjonalistów, zagroziła, aby udać się do Pakistanu, to jest, aby opuścić swój własny kraj po fałszywie oskarżając ich agentów opłat Estipendiados z Kościoła katolickiego. Bve. Przeprowadzono również kilka morderstw:

  • W dniu 20. 8 sierpnia 2013, dr Narenda Dhabolcar (racjonalista, który opowiada się za prawami, które kontrolują tych, którzy negocjują na podstawie wiary religijnej) został zamordowany w stanie Maharashtra przez wcześniej niezidentyfikowanych bandytów.
  • W dniu 16. W lutym 1, 2016, pisarz racjonalista i intelektualne Govind uważa, że zaatakował i wykonał stan Maharashtra przez niezidentyfikowanych bandytów.
  • W dniu 30. 8 sierpnia 2015, MM Kalburgi, były Wicedyrektor Uniwersytetu i racjonalista, został zastrzelony martwy.
  • W dniu 5. W dniu 9 września 2017, Pani Gauri Lankesh, dziennikarz racjonalistyczny, został zamordowany.

Niedawno, krążących wśród skrajnie prawicy grup oburzony przez porzucenie indyjskiej religii przez Indian mieszkańców.

Wielu przywódców racjonalistycznych i ateistów nadal otrzymywać zagrożenia za pośrednictwem sieci, niektóre są ofiarami nadużyć denucias i oczekują na próbę w więzieniu!

Ponadto, niebezpieczeństwo rozprzestrzeniło się na niektórych członków społeczeństwa, a nie tylko działaczy i osób publicznych: w marcu 2017, 31-letni pochodzący z muzułmańskich Indian z Coimbatore, a. Farok, który wspomniał o jego ateizmu, został zabity przez grupę znajomych. Na 4. W grudniu 12, 2018, policja Inspektor Bones Singh, świeckiego oficera, został zamordowany przez hordę, jak zmobilizował do zbadania zrzutu krowy. Wysoki poziom rządu jasno pokazał, że przesłuchanie zmierza do śmierci krów, a nie policjant!

Dla profesora Narenda Nayak i innych, niebezpieczeństwo jest realne i natychmiastowe

Rzekomy morderca Gauri Lankesh zrealizowane w jego wyznaniu, że jego grupa zabójców również czujność na występy profesora Narenda Nayak, pedagog w znanych nauk (Pamiętaj, że prezes Federacji Stowarzyszenia Racjonalistów Indii FIRA został zamordowany pięć lat temu.

Jesteśmy przerażeni, aby pamiętać, że w towarzystwie Narenda Nayak na szczycie wszystkich tych list porządki tych domniemanych bandytów są nazwiska K. S Bhagawan obchodzi indyjskiego racjonalizmu, pisarz, anty-zabstition myśliwiec samy Nijuguanand (Lider religijnych Indian z postępowych pomysłów) i Girish Karnad, aktor, reżyser filmowy.

Mandat do solidarności ze strony organizacji międzynarodowych

Ci, którzy walczą nieustannie i walczyć, aby uwolnić indyjskie społeczeństwo przesądów (jak stwierdzono w art 51 Konstytucji narodu) są prześladowani i zagrożeni. Armia została zabita, inni są w więzieniu lub wygnaniu.

AILP wzywa wszystkie stowarzyszenia, organizacje, związki zawodowe, które bronią wolności sumienia, aby stanąć do wypowiedzenia tych faktów i popytu od rządu Indii:

  • Szacunek dla wolności sumienia dla wszystkich.
  • Natychmiastowe zaprzestanie prześladowań i groźby ważące na łagodnego racjonalizmu.
  • Wyzwolenie wszystkich Racjonalistów Miltantes, którzy są obecnie więźniów w domu z ich pomysłów.

Uwaga: sytuacja dla wszystkich humanistów, Racjonalistów, wolni myślicieli jest niebezpieczne w Azji Południowej poprzez fakty religijne na całym świecie, a polityka rządowa wykorzystuje je.

W sąsiednim Bangladeszu, obok Avijit Roy, pisarz, 16 blogadores zostali zabici przez terrorystów, a Premier kraju spowodował Blogadores nie prowokować terrorystów.

W sąsiednim Pakistanie, około 40 świeckich bojowników zostali porwani przez policję; Ponadto ponad 40 osób zostało skazanych na życie w więzieniu lub czekają w więzieniach kraju, które mają być wykonane za bluźnierstwo.

Categories: Non classé