Özgür düşünürlerin Uluslararası Derneği 'nin Tebliği

Uluslararası özgür düşünür Derneği tüm kıtalar için vicdan ve ifade özgürlüğünü savunur. Tüm dini baskının kurbanları ile tereddütsiz dayanışma ifade ediyor. Bu, ifade özgürlüğünü savunmak için tüm ülkelerde kamuoyunun seferberliği için çağırır. AILP gerçekler çok rahatsız yapmak için kullanılır.

Bize hatırlatalım: Hint Anayasası Tanrı 'ya atıfta bulunmamaktadır ya da Milliyet, bir dinin referansı olarak bir ölçüt olarak dikkate almaz. İfade özgürlüğü ve vicdanın özgürlüğü hakkı, temel haklarının bir parçası olarak Hint Anayasası 'nın 19 ve 25 ' inde makaleler tarafından garantilidir. Buna ek olarak, Madde 51, temel yükümlülükler çerçevesinde, tüm vatandaşların bilimsel ruhu, insanlığı, araştırma ve reformların Will geliştirmek için çağırır.

Hindistan Anayasasına Giriş, insanların "demokratik, egemen, sosyalist ve laiklik bir Cumhuriyet" oluşturmayı seçtiğini söylüyor.

Birkaç cümle Içinde, yüksek mahkemeler (yani Ülkenin 29 eyaletlerinin her birinde en yüksek yargı alanları) bireyler, ayrımcılık veya önyargı olmadan, dini veya ateist olmayan kimliği ve onların hakkı, düşüncesi veya dini pratiği bildirirler.

Gerçekler

Hindistan 'da bir seçim arifesinde (Mayıs 2019), siyasi erkekler ve kadın politikacılar orta saldırı olanlar Tanrı 'ya inanmıyorum!

Uma Bharati, Madhya Pradesh eski Başbakanı, büyük bir devlet ve şu anda Hidrolik kaynakları Bakanı, ateistler için Uttarakhand devlet sel sorumluluğu atfedildi! Diğerleri kamu meydanında ateistlerin öldürülmesi için, nefret rides yakıt doldurucu ve toplumun en hoşgörüsüz zarar ya da inidels acı yapmak kışkırtmak için arıyoruz. Gudjarat eyaletinde Bazı politikacılar, iktidara geldikleri takdirde, devleti laiklik için bir mezarlığa çevirecekler ve insanları yatacaklar.

Tabii ki, induismo neredeyse resmi bir din yaparak, köktendinciler nefreti ve hareket kusmak için teşvik edilir.

Genellikle Anti-uyruklu meslekten olmayanlar bertaraf ve ağır net üzerinde vilified vardır. Böyle bir nefret konuşma yetkililer tarafından herhangi bir suçlamalara yol açmaz, rasyonalist, hümanistler, ateistler daldırma ve güvensizlik derin anlamda insanlar yatıyordu.

Daha da kötüsü, organize paramiliter gruplar hümanist ve rasyonalist meclislerin kapılarını ihlal ediyorlar, inançlı olmayanlar aleyhinde saldırgan suçlamalar yapıyor ve dini duygularının ifadesinin neden olduğunu iddia ediyor Ateistler yaralanıyor.

Rasyonalistlerin sosyal eliminasyonu için arama birkaç yıl sonra, o Pakistan gitmek için tehdit, o yanlışlıkla Katolik Kilisesi 'nden Estipendiados ajanların şarj onları suçladıktan sonra kendi ülkesini terk etmek. Olabilir. Birkaç cinayet de gerçekleştirildi:

  • 20 ' de. 8 Ağustos 2013 tarihinde, Dr Narenda Dhabolcar (dini inanç temelinde müzakere edenler kontrol yasaları savunan rasyonel,) daha önce tanımlanamayan haydutlar tarafından Maharashtra devlet öldürüldü.
  • 16 ' da. 1 Şubat 2016 tarihinde, rasyonel yazar ve entelektüel Govind, bilinmeyen haydutlar tarafından Maharashtra Eyaleti 'ne saldırıp idam edildiğini düşünüyor.
  • 30 ' da. 8 Ağustos, 2015, MM Kalburgi, eski bir üniversite Başkan Yardımcısı ve bir rasyonel, ölü vuruldu.
  • 5 ' inde. 9 Eylül 2017 tarihinde, rasyonel bir gazeteci olan Bayan Gauri Lankesh suikaste uğradı.

Daha Geçenlerde, çok sağ gruplar arasında dolaşan Hint yerlileri tarafından Hint dinin terk tarafından öfke.

Birçok rasyonel ve ateist liderleri ağ üzerinden tehditler almaya devam, bazı kötü niyetli denucias kurbanları ve hapishanede duruşma bekliyor!

Buna ek olarak, tehlike sadece aktivistler ve halk figürleri değil, toplumun belirli üyelerine yayıldı: Mart 2017 yılında, Coimbatore, bir Müslüman Hint 31 yaşında bir yerli. Onun ateizmi bahsetti Farok, tanıdıklar bir grup tarafından öldürüldü. 4 ' de. 12 Aralık 2018, polis müfettişi Bones Singh, laik bir subay, bir sığır çöplüğü araştırmak için seferberlik olarak bir horde tarafından öldürüldü. Hükümetin yüksek seviyeleri açıkça sorgulama inekler ve polis değil ölümler için yöneldi gösterdi!

Profesör Narenda Nayak ve diğerleri Için, tehlike gerçek ve acil

Gauri Lankesh 'in iddia edilen katili, suikastçi grubunun da bilinen bilimlerde öğretim görevlisi olan Profesör Narenda Nayak 'ın görünüşüne karşı bir tetikte olduğunu itiraf etti (Federasyon Başkanı Hindistan 'ın rasyonel dernekleri FIRA beş yıl önce öldürüldü.

Biz bu sözde haydutların gündemleri tüm bu listeleri başında Narenda Nayak şirket içinde K. S Bhagawan Hint rasyonalizm, yazar, Anti-batıl savaşçı Samy Nijuguanand kutluyor isimleri olduğunu Not korkuyor (Lider dini Kızılderililer ilerici fikirleri ile) ve gürel Karnad, aktör, film yönetmeni.

Uluslararası örgütlerin dayanışma emri

Kim aşırılı mücadele ve batıl Hint toplumu kurtulmak için mücadele edenler (Madde 51 ülke Anayasası belirtildiği gibi) taciz ve tehdit vardır. Ordu öldürüldü, diğerleri hapiste ya da sürgün.

AıMP tüm dernekler, kuruluşlar, vicdan özgürlüğü savunmak sendikalar bu gerçekleri kınamak ve Hint hükümeti talep için bir stand almak için çağırır:

  • Herkes için vicdan özgürlüğüne saygı.
  • Zulüm ve tehditlerin hemen durdurulması.
  • Şu anda onların fikirleri evde mahkumlar olan tüm Miltantes rasyonalist, kurtuluş.

Not: tüm hümanistler, rasyonalist, serbest düşünürler için durum Dünya çapında dini gerçekler ile Güney Asya 'da tehlikelidir, ve hükümet politikası onları kullanır.

Komşu Bangladeş, Avijit Roy, bir yazar, 16 blogadores teröristler tarafından öldürüldü yanında, ve ülkenin başbakanı Blogadores teröristler provoke değil neden oldu.

Komşu Pakistan, yaklaşık 40 yatıyordu militanlar polis tarafından kaçırıldı; Buna ek olarak, 40 ' den fazla kişi cezaevinde hayata mahkum edilmiş veya hakaret için idam edilecek ülkenin hapishanelerinde bekliyor.

Categories: Non classé